جمله ای زیبا از حضرت علی در باره حضرت ابوبکر

جمله ای زیبا از حضرت علی در باره حضرت ابوبکر
خدمات شايسته صديق اکبررضی الله عنه لله بلاءُ ابی بکرٍ فَلَقَد قَوُم الاود و داوی العمد واَقَامُ السُنَّه وخلَّفُ البدعه ( نهج البلاغه ج 2)«پاداش نيک ابوبکررضی الله عنه نزد خدا است، زيرا او کجی ها را راست کرد، بيماران را مداوا نمود،سنت را بر پاداشت و بدعت را نابود ساخت»اظهار عقيدت حضرت جعفر صادق رضی الله عنه نسبت به خليفه او رضی الله عنه سئِلَ الامام ابو جعفر(ع) من حليه السيف هل يجوز؟ فقال نعم قد حلَّی ابوبکررضی الله عنه سيفهُ بالفضهِ. فقال الراوی أَ تقول هکذا؟! فوثب الامام عن مکانه فقال نعم الصديق ،نعم الصديق، نعم الصديق فمن لم يقل له الصديـق فلا صـدق الله قوله فی الدنيـا ولآخرهٍ .«از حضرت ابو جعفررضی الله عنه سئوال شد آيا تزيين شمشير جايز است يا خير؟ فرمودنـد: بلـه به دليل اينکه ابوبکر صديـق رضی الله عنه شمشيرش را با نقـره تزيين کرده است. راوی گفت: آيـا شما هم او را صديق می خوانيد؟! بله من هم وی را صدیق می خوانم. بله من هم وی را صديق می خوانم.بله من هم اورا صديق می خوانم.کسی که وی راصديق نگويد حق تعالی گفتة اورا نه دردنِيا ونه درآخرت تصديق نکند.»

1 نظرات:

ناشناس گفت...

دولت ژاپن امروز جمعه 3-9-2010 تحریم های مضاعفی را بر ضد جمهوری اسلامی ایران به تصويب رساند .

تحريم های جديد ژاپن مسدود کردن دارايی های 88 مؤسسه مالی و تجاری و 24 نفر مرتبط با برنامه هسته ای ايران را شامل شده است . همچنین در این تحریم ها افراد مرتبط با برنامه هسته ای ایران از سفر به این کشور منع شده اند.

دولت ژاپن در این تحریم ها مؤسسات مالی کشور خود را از خريد اوراق قرضه ای که بانک مرکزی ايران منتشر می کند منع کرده است، همچنین محدوديت های نقل و انتقال های مالی بين دو كشور تشديد شده است .

ژاپن پیش از این تحریم ها روابط اقتصادی مستحکمی را با تهران داشته است، ایران چهارمين تامين کننده نفت خام ژاپن محسوب می شود. این تحریم ها تاکنون واردات نفت یا گاز از ایران را شامل نشده است.

مقامات آمریکا پیشتر از ژاپن خواسته بودند تا مانند اروپا، علاوه بر تحريم های سازمان ملل ، تحریم‌های يكجانبه ای را نیز علیه ايران اعمال کند.

نهم ژوئن امسال ، شوارای امنیت سازمان ملل، دور چهارم تحریم ها علیه ایران را به منظور مقابله با برنامه هسته ای این کشور، تصویب کرد. بدنبال آن امريکا، اتحاديه اروپا ، کانادا و استراليا نيز هر يک از اعمال تحريم های جداگانه بر ضد ايران خبر دادند .

کشورهاي غربی به رهبری امریکا ايران را به تلاش برای ساخت تسليحات هسته ای متهم می کنند اما این کشور تاکيد دارد برنامه هسته ای اش اهداف صلح آميزی را دنبال می