سیر قانونی اعدام در بلوچستان

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت که 20 نفر از عوامل انفجار تاسوعا در چابهار بازداشت شده اند! ایشان برای چهار نفر تقاضای اعدام فرموده‏اند؛ شما هم می‏دانید که کسی روی ایشان رابه زمین نخواهد انداخت، پس از همین حالا می‏شود برای آن چهار نفر فاتحه خواند. در مورد بقیه، جنابشان فرموده‏اند: افرادی که در ارتباط با واقعه تروریستی تاسوعای چابهار بازداشت شده‏اند با مباشران جرم و عوامل اصلی در جابجایی و حمل جلیقه‏های انفجاری و نگهداری و اسکان آنها همکاری داشته‏اند!
حالا فرض می‏کنیم همه‏ی ما یاد‏امان رفته که بلافاصله بعد از آن انفجار نظام دوازده نفر را به همان جرم دستگیر و یک روزه اعدام کرد .اصل را بگذاریم بر همین فرمایش و فرض کنیم متین است. بر اساس این فرمایشِ «متین»، با این حساب، سی و چهار نفر دو جلیقه را جابجا و نگهداری کرده‏اند! چطور؟ چون دادستان استان ما وقت ندارد که توضیح بدهد، من خدمتتان عرض می‏کنم:
گروه جندالله که دوتا جلیقه را آماده می‏کند سی و چهار نفر را صدا می‏زند و می‏گوید: جلیقه‏ها آماده‏اند. آنها یک عدد کجاوه مصری شبیه آنهایی که فرعون را حمل و نقل می‏کردند، ساخته و جلیقه‏ها را روی‏اش می‏گذارند و همه زیر‏اش را گرفته اقدام به «جابجایی» و «حمل» و «نگهداری» آن می‏کنند. در پایان راه طولانی دو نفر از آنها می‏گوید این چه کاری است که ما می‏کنیم بدهید ما دو نفر آنها را بپوشیم. بقیه چون خسته بودند موافقت می‏کنند و آن دو وقتی آنها را می‏پوشند می‏روند و آنها را آزمایش می‏کنند که ببینند کار می‏کند یا نه. شوربختانه آن جلیقه‏ها کار کرد. نظام به همان دلیل دوازده نفر از بقیه را! که زندان بودند! بلافاصله دستگیر محاکمه و اعدام کرد! بیست نفر دیگر از آن موقع تا حالا همانجا منتظر ماندند تا همین دیروز که دادستان آدم فرستاد آنها را هم دستگیر کرد. چهار نفر از آنها که حین دستگیری تصادفی کشته شدند چاره‏ای برای دادستان باقی نمی‏گذارند تا برایشان درخواست اعدام بکند که به زودی نمایش نمادین محاکمه و اعدام آنها انجام خواهد گرفت.
بقیه بناست به عنوان گروگان در زندان بمانند تا اگر جند‏الله اقدامی کرد مأموران هوشیار نظام بتوانند طی عملیاتی پیچیده آنها را از داخل زندان دستگیر و محاکمه و محکوم به اعدام و سپس اعدام کنند.

عبدالقادر بلوچ


0 نظرات: