کِشتی آلمانی، پرچم لیبریا، اسلحۀ ایران!!!!!!


این اولین باری نیست که در دریای آزاد اسلحه پیدا می کنند: آخرین بار واحدهای اسرائیلی در ۳ نوامبر ۲۰۰۹ کشتی «فرانکوپ» را متوقف کرده بودند। مالک این کشتی نیز آلمانی بود اما اجاره داده شده بود و با پرچم کشور آنتیگوا که در دریای کاریبیک قرار گرفته حرکت می کرد. در این کشتی ۵۰۰ تن اسلحه که قرار بوده به دست شبه نظامیان شیعۀ حزب الله برسد پیدا شد.

کِشتی آلمانی، پرچم لیبریا، اسلحۀ ایران!!!!!

دی ولت :تازه وقتی نخست وزیر اسرائیل بنیامین ناتانیاهو فرمان آغاز عملیات را داد قایق های سریع نیروی دریایی این کشور به کشتی باری «ویکتوریا» نزدیک شدند. فرماندۀ واحد مخصوص اسرائیلیِ «شایت ۱۳» از کاپیتان کشتی باری درخواست کرد اجازه دهد آنها به عرشه بروند.
کاپیتان دلیلی ندید اجازه ندهد و دستور داد نردبان طنابی را از دیوار کشتی آویزان کنند. هیچکس در روی عرشه مقاومتی نکرد. برعکس، با کمال میل به اسرائیلی ها اجازه دادند بارنامه را ببینند. اینکه ۳۹ کانتینر را در بندر سوری لاتاکیا بارِکشتی کرده بودند اسرئیلی ها از مدت ها پیش از منابع اطلاعاتی خود می دانستند. آنها اطلاعات موثقی هم داشتند که در سوریه تنها پنبه و عدس بار نشده است.
قفل های آهنی سنگین بر روی چهار کانتینر سربازان را بد گمان کرد. وقتی قفل ها را باز کردند ۵۰ تن اسلحه پیدا کردند که قرار بود در بندر العریش در شمال مصر خالی شود. از آنجا، اسرائیلی ها احتمال می دهند، قرار بوده اسلحه ها به منطقۀ نوار غزه حمل شود که زیر کنترل حماس است.
کارکنان «ویکتوریا» که با پرچم لیبریا در حرکت بود وقتی کشتی در حدود ۳۲۰ کیلومتری غرب ساحل اسرائیل متوقف شد خبر از محمولۀ خود نداشتند. گفته می شود ترکیه نیز که کشتی در راهِ سوریه به مصر برای رد گم کردن در این کشور توقف کرده از قاچاق اسلحه اطلاع نداشته است. سربازان اسرائیلی بعد از آنکه «ویکتوریا» راهی بندر شهر آشدود شد اطمینان دادند ایران در ماجرا شرکت داشته است. اعلام شد که برخی از کتابچه های راهنما به فارسی است و دلایلی برای دست داشتن سپاه پاسداران هم وجود دارد.
این احتمال نیز داده می شود که دو کشتی جنگی ایرانی که دو هفته پیش ظاهراٌ از لاکاتیا در تمرینی شرکت کرده بودند این سلاح ها را در آنجا برای حماس انبار کرده بودند. اگر قاچاق انجام می شد این سازمان تروریستی می توانست زرادخانۀ خود را تا ۲۲۷۰ خمپاره انداز با برد حدود دو و نیم کیلومتر و ۲۳۰ خمپاره با برد ده کیلومتر افزایش دهد. از این گذشته در کانتینرها دو دستگاه پرتاب و دو رادار ساخت انگلیس و حدود ۷۵ هزار گلولۀ کلاشینکف هم بوده است. بویژه شش موشک زمین به دریای سی ۷۰۴ که در چین طراحی و در ایران ساخته شده می توانسته خطرناک شود چرا که حماس قادر می شد با آنها کشتی ها را از مسافت ۳۵ کیلومتری هدف بگیرد.
این اولین باری نیست که در دریای آزاد اسلحه پیدا می کنند: آخرین بار واحدهای اسرائیلی در ۳ نوامبر ۲۰۰۹ کشتی «فرانکوپ» را متوقف کرده بودند. مالک این کشتی نیز آلمانی بود اما اجاره داده شده بود و با پرچم کشور آنتیگوا که در دریای کاریبیک قرار گرفته حرکت می کرد. در این کشتی ۵۰۰ تن اسلحه که قرار بوده به دست شبه نظامیان شیعۀ حزب الله برسد پیدا شد.
ناتانیاهو گفت بی شک قرار بوده سلاح ها را به روی غیرنظامیان اسرائیلی نشانه بگیرند. به گفتۀ او البته اکنون مشخص شده اسلحه ها از ایران بوده و در سوریه بار کشتی شده است. اما حماس تکذیب می کند که اسلحه ها برای نوار غزه بوده است. ایران نیز می گوید سلاح ها به این کشور مربوط نیست. فرماندۀ کل ارتش ایران، سرلشکرعطا الله صالحی، اسرائیل را به دروغ گویی متهم کرد. وی گفت نباید اخبار اسرائیلی را باور کرد. به گفتۀ او «رژیم صهیونیستی به کمک خدا در قعر دریای مدیترانه غرق خواهد شد.»
با این وجود هر چه بیشتر قراینی به دست می آید که ایران از راه های مختلف حماس را تجهیز می کند. خبرگزاری ترکی دوگان گزارش کرد یک هواپیمای باری ایرانی در راهِ تهران به شهر حلب در سوریه مجبور شده در فرودگاه دیاربکر فرود بیاید. ابتدا گفته شد دو جنگندۀ اف ۱۶ هواپیما را به فرود وادار کرده اند. بعد وزارت خارجه گزارش ها را تصحیح کرد و از یک بازرسی معمولی خبر داد. البته به گزارش رسانه ها، نیروهای امنیتی ترکیه ظاهراٌ از استانبول خواسته بوده اند متخصص فن آوری هسته ای بفرستد.
ظاهراٌ ارتش مصر روز یکشنبه در مرز سودان یک محموله اسلحه کشف کرده است. طبق گزارش های متعدد پنج یا هفت کامیون از مرز مصر گذشته و در راه غزه بودند. اعلام شده در جریان تیراندازی راننده ها فرار کرده اند. طبق این گزارش ها در کامیون ها خمپاره انداز و موشک و تفنگ و مهمات و مادۀ منفجره بوده است. در سال گذشته نظیر این محموله در سودان از هوا بمباران شده بود. از قرار در این حمله ۲۹ نفر کشته شده بودند. اسناد مخفیانۀ آمریکا که در ویکی لیکس منتشر شده نشان می دهند نیرو های اسرائیل مسئول این حمله بوده اند.

0 نظرات: