تصاویری از شهادت ،شهید عبدالرحمان نارویی و شهید احمد نارویی

شهادت رتبه ای بزرگ و عظیم ومقامی بسیار والا است که نصیب فرد خوش شانس می شود و عاید آن انسان خوش بختی می گردد که فلاح و رستگاری همیشگی برای او نوشته شده است. مقام شهادت بعد از مقام نبوت در سومین رتبه قرار دارد.
ارشاد ایزد منان است:
فَأُولَٰئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِينَ ۚ وَحَسُنَ أُولَٰئِكَ رَفِيقًا.(نساء:69)
ترجمه:
پس این جماعت همراه آن کسان اند که انعام کرده است الله برایشان از پغمبران و صدیقان و شهیدان وصالحان. ونیکو رفیق اند ایشانان.
و در جایی دیگر در می فرماید:
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ ﴿169﴾ فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُوا بِهِمْ مِنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿170﴾ ۞ يَسْتَبْشِرُونَ بِنِعْمَةٍ مِنَ اللَّهِ وَفَضْلٍ وَأَنَّ اللَّهَ لَا يُضِيعُ أَجْرَ الْمُؤْمِنِينَ(آل عمران)
ترجمه: و مرده گمان مکن کسانی را که کشته شدند در راه الله،بلکه زنده اند نزدیک پروردگار خویش و روزی داده می شوند. شادان به آنچه عطا کرده است الله ایشان را از افضل خود، و خوش وقت می شوند بسبب آنانکه با ایشان نه پیوسته اند از پس ایشان، بسبب آن که هیچ ترس نیست بر ایشان و نه ایشان اندوهناک شوند. خوش وقت می شوند و به نعمت از الله و فضل او. به آنکه الله ضایع نمی کند مزد مومنان را.
حضرت عباس(رض) میفرماید:آن حضرت(ص) فرمودند: شهدا کنار دروازه ی بهشت در محلی سرسبز کنار دریا، سکونت دارند و صبح و شام از بهشت برای آنان روزی آورده می شود.
الله تعالی موت تمام مجاهدین را با شهادت فی سبیل الله نصیب فرماید.

0 نظرات: